Przejdź do treści

MASY BITUMICZNE DO IZOLACJI PRZECIWWODNEJ

Masy asfaltowo-kauczukowe mogą być rozpuszczalnikowe lub dyspersyjne. Te pierwsze zawierają asfalt, sztuczny kauczuk , wypełniacze i rozpuszczalniki organiczne. Masy dyspersyjne mają w składzie emulsję asfaltową, lateks kauczukowy, wypełniacze mineralne, wodę i środki wulkanizujące. Nadają się do wykonywania pionowych i poziomych izolacji przeciwwilgociowych oraz przeciwwodnych. Bitumiczne, polimerowe lub poliuretanowe masy do hyroizolacyji tworzą szczelną, elastyczną powłokę nie przepuszczającą wody.

Dwuskładnikowe masy bitumiczne nakłada się pacą lub poprzez natryskiwanie, zarówno na suche, jak i wilgotne powierzchnie. Jedna warstwa takiej masy tworzy izolację przeciwwilgociową. W przypadku izolowania fundamentów, można je zasypywać już po 24 godzinach. Uzyskuje się z nich grubowarstwową powłokę, o dużej elastyczności . Dwuskładnikowe masy bitumiczne nadają się do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.

Dostępne są także rozwiązania, które skutecznie zabezpieczają budowlane obiekty przed wodą. Wielu producentów zaleca, by przed nałożeniem masy do hydroizolacji powierzchnia została zagruntowana odpowiednim środkiem. Asfalt na zimno ma na celu wyrównanie chłonności podłoża, co w rezultacie poprawia równomierną przyczepność masy w każdym miejscu ściany lub innej powierzchni. Niewątpliwą zaletą masy bitumicznej tego typu jest to, że nie wymaga ona podgrzewania, a po ułożeniu należy ją jedynie zagęścić. Dlatego naprawy przy jej pomocy można dokonać samodzielnie.

Wydajna masa bitumiczna to mieszanka lepiszcza, kruszywa oraz wypełniacza, którą z reguły stosuje się w drogowym budownictwie. Odpowiedni środek bitumiczny umożliwia także skuteczną konserwację dekarskich materiałów. Mamy tu na myśli na przykład gonty bitumiczne czy papy. Szpary, ewentualne pęknięcia czy dylatacyjne przestrzenie można bez problemu naprawić uszczelniaczem. Masa bitumiczna do renowacji dachów DACHOLEUM Tytan 9 kg Masa bitumiczna średnio modyfikowana kauczukiem syntetycznym do renowacji pokryć papowych i wykonywania hydroizolacji typu lekkiego i średniego.

Masa szpachlowa jest jednorodną masą koloru czarnego o konsystencji półpłynnej lub pastowatej do stosowania na zimno bez podgrzewania… Abizol ST Tytan Professional dzięki zawartości kauczuku syntetycznego tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują powstałe w podłożu pęknięcia o szerokości nawet do 5 mm… Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Wartości tych parametrów mieszczą się w normach stosowanych na terenie całej Europy. Tylko ich spełnienie pozwala na dopuszczenie materiału do użytku w budownictwie drogowym.