Przejdź do treści

Masy bitumiczne najlepsze na polskie warunki

Na rynku budowlanym produkty tego typu są najczęściej dostępne w postaci gotowej do użycia. Do nabycia jest również masa bitumiczna w workach (najczęściej do renowacji nawierzchni) oraz masa bitumiczna w sprayu (jako farba kryjąca rdzę). W naszej wytwórni mas bitumicznych produkujemy masy bitumiczne wykorzystujące kruszywo wapienne oraz mączkę wapienną. Jeśli zastanawiasz się, czy można użyć masy bitumicznej bezpośrednio na rdzę, mamy złą wiadomość. Środki tego typu chronią karoserię przed pojawieniem się korozji. Mieszanka mineralno asfaltowa zaspokaja potrzeby osób, które potrzebują sprawdzonych rozwiązań w zakresie naprawy i remontów nawierzchni.

Właściwie wykonane są alternatywą dla innych nawierzchni wykonywanych z papy, folii i membrany. Ze względu na swoje parametry techniczne doskonale kryją nawet nierówne powierzchnie, uszczelniają elementy dachów, chronią fundamenty oraz ściany. Kolejnym rodzajem masy bitumicznej jest preparat typu średniego. Dzięki produktowi tego rodzaju stworzysz wodoszczelną oraz elastyczną powłokę na podłożu murowanym, betonowym oraz tynkowanym. Zatem masę bitumiczną typu średniego można wykorzystać nie tylko do izolacji pokryć dachowych, ale i murów.

Nacisk ten jest zależny od wysokości słupa wody otaczającej budowlę. Obciążenie wodą pod ciśnieniem dzieli się na oddziaływanie spiętrzającej się wody infiltracyjnej i na działanie wody gruntowej. Te pliki cookie pozwalają liczyć wizyty i źródła ruchu. Dzięki tym plikom wiadomo, które strony są bardziej popularne i w jaki sposób poruszają się odwiedzający stronę.

Szkoca że Autor nie zadał soie trudu sprawdzenia, co dzieje się w konstrukcji tarasu nad pomiesczeniem ogrzewanym, gdy zamkniemy go zywicą poliuretanową. Znakomicie się nadają do zabezpieczania pokryć z eternitu, przed pyleniem (w pyle takim są szkodliwe dla zdrowia włókna azbestowe). Uszczelnia się nimi również dachowe obróbki blacharskie. Można z nich wykonywać także samodzielne, bezspoinowe pokrycia bitumiczne. Zawierają rozpuszczalniki organiczne, więc nie powinny mieć styczności ze styropianem i polistyrenem ekstrudowanym. Oprócz lepików nanoszonych na zimno, istnieją lepiki które przed nakładaniem trzeba podgrzać do odpowiedniej temperatury.

Asfalt na zimno przeznaczone do wykonywania grubowarstwowych hydroizolacji bezspoinowych. Nałożone na podłoże warstwą o odpowiedniej grubości tworzą szczelną powłokę. Można ich używać do wykonywania izolacji fundamentów, ale także tarasów, balkonów. Produkty bitumiczne na bazie wody stosuje się zazwyczaj aby zapobiec degradacji dachu do tego stopnia, że woda zaczyna się przez niego przedzierać.

Konieczność zastosowania i dobór odpowiednich środków ochrony indywidualnej powinny uwzględniać rodzaj zagrożenia stwarzanego przez produkt, warunki w miejscu pracy oraz sposób postępowania z produktem. Środki ochrony osobistej powinny spełniać wymagania określone w normach i przepisach. Dobór odpowiednich ochron należy konsultować z ich producentem. Stosować środki ochrony wyłącznie renomowanych producentów. Poprawnie przygotowana mieszanka powoduje zwiększenie przyczepności opon do powierzchni. Nie da się ukryć, że masy bitumiczne są szybkie w układaniu.

Dwuskładnikowa masa bitumiczna – Posiada wysoki stopień elastyczności, używa się jej do wykonywania izolacji pionowych i poziomych typu ciężkiego i lekkiego. Masy bitumiczne, inaczej mieszanki asfaltowe służą do wykonywania izolacji na zimno. Każda masa asfaltowa to produkt, mieszanka asfaltu, rozpuszczalnika oraz innych materiałów zagęszczających.

Masy asfaltowo-żywiczne są to półpłynne gotowe masy do hydroizolacji o doskonałych właściwościach klejących. Wykonuje się z nich izolacje przeciwwilgociowe, a po nałożeniu 3-4 warstw – także cięższe izolacje przeciwwodne. Służą również do sklejania papy i konserwacji bitumicznych pokryć dachowych. Hydroizolacje bitumiczne wykonywane przy użyciu bitumicznych mas uszczelniających są projektowane pod kątem obciążenia wodą. Jest to parametr, który określa ile należy zużyć danego produktu aby uzyskać pożądaną grubość hydroizolacji.