Przejdź do treści

owa to okazja, by odwiedzić miejsca

Z tarasu widokowego jak na dłoni widać wrocławski Rynek i Stare Miasto. Podróż w Rudawy Janowickie to świetny pomysł na jednodniową wycieczkę na Dolny Śląsk. Możesz ją jednak wydłużyć do weekendowej, jeśli na noc zatrzymasz się w Browarze Miedzianka, a później ruszysz w dalszą wędrówkę po okolicy. Pomagają przy tym ciągle działające, prawdziwe maszyny górnicze stosowane dawniej pod ziemią i kolejka wąskotorowa, która dowoziła górników na miejsce pracy, a teraz służy turystom. Ślęża to pierwszy wybór dla osób, które szukają pomysłu na jednodniową wycieczkę w okolicach Wrocławia. Dojazd do Sobótki, która jest bazą wypadową na Ślężę, zajmuje z Wrocławia niecałą godzinę. Możesz także skorzystać z melex Łeba!

Warto przejść się tamą i kładką dla pieszych na Jeziorze Bystrzyckim, zjeść obiad w położonej nad wodą Fregacie i przespacerować do zamku Grodno. Przepiękna uzdrowiskowa miejscowość, z pijalnią wód i parkiem zdrojowym. Sztolnia Czarnego Pstrąga to 600 metrowy fragment XIX-wiecznej Sztolni Głębokiej Fryderyk, który przemierza się na starych łodziach, w ciemnych podziemiach.

Wycieczka samochodowa to okazja, by odwiedzić miejsca, które nie są uwzględniane przez przewodniki turystyczne, a także poczuć nieskrępowaną wolność. Znajduje się tu też sztuczny lodospad do wspinaczki . Wzgórze jest pozostałością po kamieniołomie i idealnie nadaje się na spacer. Na dnie kamieniołomu znajduje się Jezioro Szmaragdowe. Warto obejść wzgórze od strony skate parku i wejść na szczyt – widok na miasto robi wrażenie.

Szlak czerwony o długości {13|thirteen},6 km – biegnie on dnem Doliny Prądnika i obejmuje najważniejsze atrakcje parku. Od Bramy Krakowskiej do Grodziska podąża wspólnie ze szlakiem niebieskim. Jeśli chodzi o samo zwiedzanie Opactwa w Tyńcu to w czasie pandemii możliwe jest jedynie indywidualne zwiedzanie Muzeum Opactwa w Tyńcu, które kryje w sobie m.in.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *