Przejdź do treści

Wsiadamy do taksówki i ruszamy zwiedzić miasto

Oprócz tych wszystkich wspaniałych skarbów przyrody Austrii, trasa widokowa jest ozdobiona niezliczonymi miejscami, które ukształtowały bieg różnych historii miłosnych. Na przykład w Bad Ischl cesarz Franciszek Józef zaręczył się z Sissi i tutaj, wiele lat później, widział ją po raz ostatni. W St. Wolfgang odkrywamy prawdę o Melex Łeba , śpiewanej fraszce o kelnerze, który jest beznadziejnie zakochany w pięknej gospodyni. Jazda po tej niesamowitej drodze jest niczym lot w świeżym alpejskim powietrzu. Pełni on funkcję stracha na wróble, odstraszając niechcianych „gości”. Region południowej Styrii, oddalony niecałą godzinę od Grazu, jest wyjątkową atrakcją pod względem krajobrazowym i kulinarnym.

Cena za przejazd to wypadkowa przebytych kilometrów trasy, a także czasu wynajęcia pojazdu. Jest ona naliczana automatycznie przez taksometr, do którego taksówkarze (poza włączeniem i wyłączeniem) nie mają dostępu. Kierowców taksówek mogą Państwo zamawiać przez 24 godziny na dobę na trzy sposoby – telefonicznie, SMS-owo oraz za pomocą naszej intuicyjnej i prostej w obsłudze aplikacji mobilnej. Zgłoszenia otrzymywane przez aplikację są zawsze realizowane w pierwszej kolejności. Co więcej, dla wygody naszych Klientów wszystkie taksówki zostały wyposażone w terminale płatnicze, a więc opłat mogą Państwo dokonywać nie tylko gotówką, ale również kartą. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

– Ile można się bać, przecież już tyle lat żyjemy ze świadomością, że znów może wydarzyć się coś tragicznego – mówi Anna. Wcale to nie oznacza, że nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia. Gdyby teraz znów zaczęły się jakieś ostrzały, jestem pewna, że ludzie zachowywaliby się o wiele bardziej racjonalnie niż w 2014 r. Wtedy to był dla nas szok, nie mogliśmy uwierzyć, że ktoś do nas strzela i nie wiedzieliśmy, co mamy robić.

Wsiadamy do taksówki i ruszamy zwiedzić miasto. Pierwsze miejsce, które chcemy zobaczyć to Stare Miasto, jedno z najstarszych dzielnic Elbląga. Kolorowe kamienice, które w większości zostały odbudowane i uliczki z kostki brukowej tworzą niesamowity klimat tego miejsca. Stoi tam kościół katedralny świętego Mikołaja z cennymi zabytkami i jedną z najwyższych wież w Polsce, która ma dziewięćdziesiąt siedem metrów wysokości.